خدا یا در لحظه نبودنم غافل از من نبوده ای
و من در لحظه لحظه بودنم به یادت نبوده ام

سي ام صفر سال 93 كرجبازگشت به مقالات عمومی
ثبت شده در تاریخ 19-دی-1393 -- تعداد بازدید : 2953 بار

بسم الله الرحمان الرحیم

آدرس منبع : وب سایت حاجیه خانم اکبری


یا فاطمه الزهرا أغیثینی

عرض می کنم خدمت شما بدون تردید امروز دم غروب احدی از درب خانه حضرت زهرا سلام الله علیها دست خالی برنمی گردد، اما اینکه چه بگیری دیگه به سلیقه خودت بستگی دارد بگو آقا جوری مرحمت کن وقتی که می گویم امام زمان داده باور کنند زیرا امام زمان اگر بدهند کم نمی دهند یه ذره نمی دهند کوچک نمی دهند امام زمان زمانی که دست بگیرند بی نیاز می کنند.

 اما امام زمان عجل الله هم به سفارش مادرشان فاطمه الزهرا سلام الله علیها دستگیری می کنند ؛

 ذکر مخصوص امروز یا مولاتی یا فاطمه أغیثینی بی عدد هر قدر می توانی بگو ، امروز حضرت زهرا سلام الله علیها بار عام دارند هر کس از ابتدای محرم یه بار گفته یا حسین یه بار گفته یا عباس یه بار گفته یا زینب یه دَم برداشته یه قدم برداشته و یک ریال خرج کرده الان دست هایش را باز نگه دارد وقتی بی بی عالم گرد و غبار چادرش را می تکاند گرد و غبارش به ما هم برسد .

پیامبر اکرم صلوات الله علیه فرمودند : روز قیامت 5 دسته از آدم ها را به محض اینکه به قیامت بیایند شفاعت می کنم در بدو ورودشان به قیامت قبل از اینکه به صراط و میزان بخواهند بروند من آنها را شفاعت می کنم 1- دسته اول کسانی که دل سیدی را شاد کرده و به اشان کمک کرده باشند و سیدی را احترام گذاشته به خاطر رسول خدا و حضرت زهرا سلام الله، حالا سرت را پایین بینداز و بگو یا رسول الله آن سید ممکن است به 50 پشت به شما برسد و صد پشت به شما برسد اما ما دو ماه است داریم به نوه تان حسین علیه السلام گریه می کنیم، هر جا پرچم یا حسین دیدیم گفتیم یا ابا عبد الله، هر کی گفت حسین ما هم گفتیم، پیاده رو ها را دیدیم گریه کردیم.... اجر و مزد ما چه می شود یا رسول الله؟! 

راوی نقل می کند چون روز قیامت شود منادی ندا می دهد فاطمه می آید ابراهیم می ایستد، ابراهیمی که با آن دست بت شکنی کرده است، با دستی که صُحُف گرفته، سلیمان می ایستد، داود می ایستد با دستی که زبور گرفته موسی با دستی که تورات گرفته، عیسی با دستی که انجیل گرفته همه منتظر هستند تا فاطمه بیایدو دامن ایشان را بگیرند، پس حضرت سوار بر ناقه ای وارد محشر می شوند، سپس از ناقه پیاده می شوند در حالی که با دست چپشان دست حسن را گرفته، صورت حسن مانند پبرگ درختان بهاری سبز است ،بدنی که سم داده اند و بدنی به رنگ سبز در آمده بود و به دست راست ، دست حسین را گرفته و حسین سر خودش را به دست گرفته، یک پیراهن روی شانه چپ ایشان است و آن پیراهن حسن علیه السلام و یک پیراهن روی شانه راست ایشان است و آن پیراهن پاره پاره حسین، پس یک فریادی می زند و گریه کنانِ حسین،  با او ناله می زنند .ندا می آید فاطمه چه می خواهی ؟ می گویند عذاب قاتلان و کُشندگان حسین، آتش زبانه می کشد. فاطمه دیگر چه می خواهی حضرت می فرماید : گریه کنان حسین را ، عاشقان حسین را، زائران حسین را و رنج کشیدگان برای حسینم را، به بهشت نمی روم تا مگر اینها را شفاعت کنم و این شفاعت را خدا به حضرت زهرا سلام الله علیها می دهد .

اگر بخوهیم امام را بشناسیم یکی از راه های آن شناخت از طریق القاب و کنیه ای ایشان است. وقتی به معنا و آن لقب دقت کنیم و به زمانی که آن لقب را گرفته اند باب معرفتی به امام معصوم در ما گشوده و باز می شود .

روز شهادت امام رضا علیه السلام است.علمای ما فرموده اند از میان ائمه علیها السلام شناخت امام رضا علیه السلام از همه مشکل تر و سخت تر است و معرفت پیدا کردن به ایشان عنایت و تقوای خاص و بینشی خاص می خواهد، استادی خود خدا را می خواهد.

برای شناخت امام سه مسئله باید مورد بررسی قرار بگیرد: 1- عالَم 2- بشریت 3- امام – زیرا امام رضا علیه السلام امام همه بشریت وعالم هستندو بنابراین ابتدا باید برای ما بشریت و عالم معنا شود و وجود آن آقایی که امام عالم است امام بشریت است اداره کننده عالم است .

سه تا القاب ایشان را انتخاب کردیم تا در باب آنها صحبت کنیم . امام رضا علیه السلام 15 لقب دارند که همه آنها را علامه مجلسی در کتاب بحارالانوار خود ذکر کرده اند. یکی از لقب های ایشان، قبله هفتم است، معروف هستند بین علما و بزرگان و مراجع و ائمه بعد از خودشان به قبله هفتم، در حالیکه که قبله ما کعبه است. اما بعضی ها می گویند مدینه هم یه قبله است کربلا هم یه قبله است کاظمین هم یه قبله است سامرا یه قبله است و نجف یه قبله است، اما این مورد در نظر من معنای دیگری هم می تواند داشته باشد،ما جلالت و مقام امام رضا علیه السلام را از این لقب می فهمیم.

 اگر در مسجدی دو تا ملا باشند و دو تا روحانی باشند آنکه پیش نماز می شودیا مسن تر است و یا عالم تر است و یا عادل تر است، پس او پیش نماز می شود و بقیه به او اقتدا می کنند درسلسله انبیاء و اولیا هم این گونه است، تا زمانی که پیامبر است حضرت علی علیه السلام پیش نماز نمی شوند و تا زمانی که امام حسن علیه السلام هستند امام حسین علیه السلام پیش نماز نمیشوند ... اما در مورد امام رضا علیه السلام قضیه جور دیگری شد، جمعیت در منزل امام هفتم جمع هستند، عید است، جشن و سرور است،آمده اند به تبریک، زمان اقامه نماز شد، امام هفتم امام رضا را صدا زدند ، فرمودند : فرزندم بیایست به اقامه جماعت و شما امام جماعت شو تا به شما اقتدا کنند و من هم به تو اقتدا می کنم، این تنها مورد است، می گویند ایشان قبله امام هفتم شدند، بعدها وقتی به امام کاظم گفتند این مرسوم نیست شما چطور این کار را کرده اید؟ فرمودند:خواستم جلالت و روحانیت و بزگواری و امامت او را به همهگان نشان دهم و به اثبات برسانم پس او را پیش نماز قرار دادم .حالا اگر محققی بخواهد در این زمینه تحقیقات بیشتری داشته باشد در کنار این مسائل می تواند چیزهای دیگری را گفت .

لقب دیگر ایشان، در حرم ایشان هم که می خواهی مشرف شوی این گونه سلام می دهی: یا غوث اللهفان سلام بر آن آقایی که نقطه پناه تمامی بیماران و بیچاره گان است هر دردمندی که درمانده شده به این آقا پناه ببرد . در حرمش 1001 مرتبه و یا 110 مرتبه کسی که مشکل دارد و گرفتار است، دردمند است، حالا مادی است یا معنوی دنیایی است یا آخرتی روحی است یا جسمی هر کسی که سنی است، شیعه است؛ آتش پرست است،امام رضا علیه السلام برایشان نقطه پناه است و می تواند به ایشان متوسل شود.

حکایت انوشیروان آتش پرست معروف است که به مرض برص مبتلا شد که درمان نداشت، بیماریش بعد ها خطرناک تر شد و همه بدنش زخم شد و متعفن شد پس همه او را ترد کردند و هیچ جا راهش نمی دادند و نزدیک به او نمی شدند. یکی از شیعیان می گوید روزی از صحرا می آمدم کنار نهر آبی مردی نشسته و گریه می کند پرسیدیم چه شده چرا گریه می کنی گفت آخه کی مثل من مریض است بدن من زنده زنده بوی تعفن گرفته دلم برای بچه هایم تنگ شده، از من می ترسند و به من نزدیک نمی شوند چرا خدا مرا نمی کشد مرد گفت من طبیبی سراغ دارم می خواهی پیش او بروی؟ گفت: کجا؟ گفت بار ببند برو خراسان برو حرم علی بن موسی الرضا گفت نمی توانم مرا راه نمی دهند در حالیکه که بدن من بوی تعفن گرفته گفت: تا هر جا می توانی برو، گفت : مدتی از او خبری نداشتم تا روزی دیدم مانند جوان زیبا و نوجوان و پوست سالم و زیبا و مسلمان شده و ضریع نقره ای هدیه به امام داده و می گویند اولین ضریع نقره را او داده است، ازش پرسید چه طور شد و چه شد گفت رفتم تا جایی که قبر مشخص بود نشستم و صدا کردم و کمک طلبیدم و گفتم که مریض هستم .....گریستم و خوابم برد دیدم امام رضا علیه السلام با مشربه آبی وارد شدند پس فرمودند من آب می ریزیم تو بشور و من سر و صورت خود را شستم و فرمودند برخیز و برو خدا تو را به دست من شفا داد اگر خواستی مسلمان شو، پس من مسلمان شدم و قبیله خود را نیز مسلمان کردم و ضریع نقره ای برای حرم ایشان ساختم تا در تاریخ بنویسند که علی بن موسی پناهگاه و درماندگان است. بهر مسلکی که باشی برو، بهر درد و گرفتاری برو،  بهر عقیده ای هستی برو .

لقب دیگر دیگر ایشان یا سراج الله به عدد 66 مرتبه است .

 در قرآن دو چیز به عنوان چراغ معرفی شده است چراغی که هم نورمی دهد  و هم حرارت دارد 1- خورشید 2- وجود رسول الله – یا ایها النبی انا ارسلناک شاهداً و مبشراً و نذیراً و داعیا الی الله باذنه سراجاً منیراً – ای پیامبر من تو را فرستادم به رسالت شاهد باشی مژده بدهی و هدایتشان کنی تو چراغ نورانی برا هدایت جامعه بشری هستی

خدا برای کل منظمه شمسی یه چراغ گذاشته است یه خورشید است و برای منظومه معنوی یه چراغ گذاشته است و آن رسول خدا صلوات الله علیه السلام است. خوشید نور می  دهد به منظومه شمسی هر چیزی با نور و حرارت خورشیدی استعادا های خود را برزو می دهد برای بشریت چراغی گذاشته است به نام رسول خدا، من و شما اسممان آدم است که این جا نشسته ایم اما رسول خدا صلوات الله فرمودند مردم هر کدامشان یه معدن هستند یک معدن الماس یکی معدن زغال سنگ یکی معدن نقره یکی معدن طلا ..... وقتی در معرض تابش نور پیامبر قرار می گیرند  استعداد های درونیشان بروز پیدا می کند. پیامبر یک نفر دیگر را سراج معرفی کرده است و آن علی بن موسی الرضا سراج الله فی خلقه – سراج خداوند در میان مردم تمام مخلوقت الهی، نورشان و انرژیشان از امام رضا علیه السلام است زندگیشان از ایشان است . خدا چند تا اسم دارد ؟ هزار تا، یکی الله است که اسم ذات الهی است و 999تای دیگر هم دارد. در این جا نگفت سراج علیم، سراج حکیم، نگفت سراج رزاق، سراج ستار، سراج خلّاق- خیر، گفت سراج الله ،و این یه معنا دارد، خدا یه اسم دارد که کانون نور است و آن الله است و 999 تای دیگر شعاع این اسم هستند. همه نور در وجود علی بن موسی الرضا تلالو پیدا کرده است. در ادامه رسول الله، الله آنچه نور در اسم الله خداوند است در وجود امام رضا علیه السلام است. این جا بود که رسول خدا در عالم رویا به موسی بن جعفر فرمودند که پسرت علی با نور الله نگاه می کند با نور الله می فهمد و با نور الله سخن می گوید و مملو از علم و حکمت است، لبریز است

حضرت رسول فرمودند: دو خوردنده سیر نمی شوند 1- خوردنده دنیا و کسی که عادت کند به دنیا هر چه بهش بدهی بازم سیر نمی شود 2- خوردنده علم که هر چه بیاموزد بازم جا دارد رسول اکرم می‌فرماید : می فرماید که بگو رب زدنی علما بگو خدایا علم مرا اضافه کن. و تنهای وجودی که در دنیا دیگر برای آموختن جا ندارد امام رضا علیه السلام هستند که وجوشان مملو از علم و حکمت است .و لبریز از علم هستند.

حالا می پرسند امام رضا علیه السلام مگر نمی دانستند که آن انگور مسموم است این خودکشی نیست که می دانستند انگور سمی است وخوردند ؟! این جا باید بگویم دو خط کتاب بخوانید . در دنیا 5 دسته آب کوثر می نوشند و سپس می میمیرند یک دسته آدمی است که صبح و شب چیزی یاد بگیرد یا تحقیق کند و پیش عالمی برود و به معلومات خود اضافه کند .

مأمون عباسی امام رضا علیه السلام را خواست و گفت این انگور مسموم و آن پشت پرده جلاد تو از این جا زنده بیرون نمی روی، شمشیر یا سم را انتخاب کن! یا گردنت را می زنم و یا مسمومت می کنم. به او اختیار نوع مرگ دادند و نه انتخاب مرگ و زندگی! امام فرمودند : در لوحی که برای ما تقدیر شده مرگ من با سم است .امام سه دانه از آن انگور خوردند وگرنه گردن امام را می زد .سم را انتخاب کرد که مرگ طبیعی جلوه کند و شیعیان قیام نکنند تا حکومت هم همه آنها را بکشد! آنهم برای حفظ جان شیعیان!  اما سم با سم های دیگر فرق داشت معده و روده ایشان را اذیت نکرد ، پوست امام را آزرده کرد، ناگهان کهیر سختی زدند در عرض دو سه ساعت و تمام بدن مملو از تاول شد... ناگهان نوجوانی وارد شد امام رضا علیه السلام بلند شدند و پسرشان را بغل کردند و با او زمزمه کردند .تا حضرت از دنیا رفتند . هنگام دفن حضرت گلنگ را به زمین زدند و قبری آشکار شد که به شکل صندوق خانه بوده و آبی در قبر پر شد ، آب بالا آمد ( تنها قبر امام رضا علیه السلام این همه عجایب داشته است ) و مانند حوضچه ای شد ماهیان ریز فراوان و یه تکه نان که امام  به ابا صلت هروی داده بودند،آن را خورد کردند و ماهیان خوردند مأمون داشت سکته می کرد، مردم دارند نگاه می کنند، یک ماهی درشتی آمد و تمام ماهیان ریز را بلعید و آب شد صافِ صاف مأمون گفت چه خبر است یکی منو خبر بده این چه اتفاقی است؟ پیرمردی ایستاده بود گفت اگر بگویم امان دارم؟ گفت: بگو گفت امام رضا بهت پیام داد گفت: تمام حکومت بنی عباس و مخالف ما حَِد این حوض آب و قد این ماهیان ریز هستند تمام دنیایشان قد همین نان خشک ها است این ماهی بزرگ پسر ماست که می آید این ماهی بزرگ مهدی زهرا که می آید که آب را صاف و زلال می کند و زندگی را برای مردم آرامش می بخشد. و از آن روز به بعد حرم بدون زائر نیست!

در حرم امام رضا علیه السلام بهترین عبادت کدام است ؟

بهترین عبادت آن عبادتی است که در قرآن خدا سفارش کرده است و آن نماز است که آخرین وصیت ائمه بوده است امام رضا علیه السلام فرمودند : اگر دو رکعت رو به ضریع من و رو به قبله نماز بخوانی ثوابی کسی را می بری که رو به قبله نماز گذارده است 2- دو رکعت نماز با غسل در حرم من بخوان و در قنوتش حاجت بخواه خدا بی حاجت روا نشده بیرونت نمی برد و فرمودند: نزدیک حرم و ضریع من دو رکعت نماز بخوان که خدا گناهانت را آمرزیده و حوائج شما را برآورده می‌کند. و فرمودند : دو رکعت نماز در حرم من بخوان ثواب پانصدهزار رکعت نماز خدا در نامه عملت می نویسد.

چه نمازی مورد قبول است؟

 نمازی که وقت آن را حفظ کنی و معنای آن را بلد باشی و آیه داریم وستبقوا بالخیرات بدوید به سوی خیرات این دویدن، دویدن به سوی نماز است برای نماز هایتان باید تقلا کنید قال رسول الله : نماز اول وقت نسبت به آخر وقت مانند دنیا و آخرت است آخر وقت دنیا و اول وقت آخرت است . زمانی که اذان می دهند زمان فضیلت نماز است و برای نماز اول خواندن یک ساعت و نیم بعد وقت دارید و هنوز اول وقت است .

امام رضا علیه السلام فرمودند نماز سه وقت دارد : اول وقت خدا از تو راضی می شود در دوم وقت خدا تو را عفو می کند و در زمان سوم باید توبه کنی و استغفار کنی تا غفران خدا شامل حال تو شود

کدام نماز؟

 نمازی که کنارش 500 آیه زکات در کنار آن رعایت شود ، نماز با نشاط ، نماز با عدالت نماز همراه با حضور در صحنه نماز مردمی بودن نماز همراه با توحید و نمازی که داشتن با خط و مشی دینی همراه است ، نماز با طراوت، نماز با لقمه حلال و نماز با بیزاری از خطهای انحرافی، نماز با ترک فحشا، نماز با حق شوهر و نماز همراه با صبر ونماز همراه بارعایت حق اولاد و نماز همراه حوصله، نماز همراه با حلم و نماز همراه سخاوت ونماز همراه با تفویض نماز با حق اولاد، نماز با توکل، نماز با سخاوت ...این نماز 150 حق واجب دارد که اگر نماز خوان اینها را رعایت کرد بهش می گویند نماز خوان حضرت رسول اکرم صلوات الله :بدترین مرد نزد من مرد سخت گیر است که خدا نماز او را قبول نمی کند و نماز زنی را که غرولند می‌کند و فقر و نداری شوهر را به سرش می زند نماز زن و مردی که برای خانواده شان دلسوز هستند را خدا قبول می کند .

حضرت رسول اکر صلوات الله علیه: زن و مردی که غصه اولادشان را بخورند خدا بین آنها و جهنم حجابی می کشد که هیچ گاه گرمای جهنم هم به اینها نمی خورد.

خدا فرموده به عزت و جلالم و بزرگی مکانم اگر عاق والدین عمل کند به اعمال صالح همه 124 هزار پیامبر، از او قبول نمی کنم. حالا می خواهد اول وقت باشد و یا آخر وقت .

دعای امام سجاد علیه السلام برای پدر و مادردر صحیفه سجادیه:

وَاَخصُصِ اللَّهم والِّدي بِا لِكرامه لَدَيِكَ وَالصلواه مِنكَ يا اَرَحَمالراحِمِين

خدايا پدرم ومادرم را به كرا مت وبزرگداشت نزد خودت تخصيص ده وهم چنين بدرودي از جانب خودت اي مهربانترين مهربانان.

اگر چه سالها است که مرده باشند.

نماز با حق اولاد

هیچ داروی برای درد اولاد مانند دعای مادر نیست . اون زمانی گره وا می شود که به پدر و مادرت برسی.

دعایی برای اولاد از امام سجاد علیه السلام :

اللهم و مُنَّ علیَّ ببقاء وُلدیِ و بِاصلاحِهِم لِی و بِاِمتاعي بِهِم

بار الهی بر من منت گذار به این نعمت که فرزندانم را باقی بداری (و عمر طولانی و با عزت به آنها عطا کنی) و آنها را برای من صالح گردانی، و مرا به وجود آنها بهره‏مند و کامروا سازی.

نمازی که روح داشته باشد روح نماز چیست؟ یک روح دارد و آن دوست داشتن دوستان امام رزمان عجل الله

آیت الله میر جهانی در مشهد در دار السعاده دفن هستند آنقدر دوستان مهدی را دوست داشت که راضی بود پا بر صورت ایشان بگذارند و به خواب نمی رفتند اگر می فهمیدند. یکی از دوستان ایشان گرفتار هستند.

  شکل نماز در آسمان چگونه است؟ همه چی تجسمم دارد شکل نماز اگر بخواهد تجسمم شود شکل الله است نماز از تکبیر تا رکوع الف اول الله است رکوع می روی لام الله است بلند می شوی لام دوم سجده تا سلام حرف آخر الله است

نمازها الله می شود اگر درست خوانده شود!

بعد از سلام نماز فکر کن به کی سلام دادم من در مقابل کی ایستاده و نماز خواندم ؟!

بعد از همه نمازهایت 3 تا سوره توحید بخوان که قل هو الله احد اول کمک می کند از دنیا سالم بیرون بروی قل هو الله دومی تو را از برزخ عبور می دهد سومی قیامت تو را ضمانت می کند .

اگر نماز درست خوانده شود ما را فانی فی الله می کند وگرنه خم و راست شدن است و بس .

توسل به امام رضا علیه السلام:

یا سریع الرضا بِحق رضا به عدد 1001 مرتبه

حرز امسال :

بسم الله الرَّحمن الرحیم  خَرَجْتُ بِحَولِ الله وَ قُوَّتِه لا بِحَولى وَ قُوَّتى بَل بِحَولِکَ وَ قُوَّتِکَ یا رَبِّ مُتَعَرِّضاً بِهِ لِرِزْقِکَ فَأتنی به فى عافیة.

توسلی دیگر به امام رضا علیه السلام

 برای درماندگان ، مریض دارها ، گرفتارها، جهت حاجت های دنیایی،آخرتی، مادی، جسمی، روحی،هر کسی هستی و هر چه هستی، به هر دردی، به امام رضا علیه السلام توسل بگیر، ایشان نقطه پناه هستند؛

1001 مرتبه و یا 110 مرتبه می گوید : یا غوث اللَهَفان

به معنای چاره ساز و فريادرس بيچارگان.


آدرس منبع : وب سایت حاجیه خانم اکبری
بخش نظرات
روزشمار فاطمیه
روزشمار غدیر
روزشمار محرم عاشورا