خدا یا در لحظه نبودنم غافل از من نبوده ای
و من در لحظه لحظه بودنم به یادت نبوده ام

وظیفه ی سنگین ما شیعیان ایرانبازگشت به انتظار
ثبت شده در تاریخ 13-اسفند-1392 -- تعداد بازدید : 2073 بار

وظیفه ی سنگین ما شیعیان ایران

 

در این میان ، شیعیان ایران در قبال آن حضرت وظیفه ی سنگینی و بزرگ تر دارند ، چرا که به اذغان و اقرار همگان ، این آب و این خاک ، سرزمین امام زمان ارواحنا فداه است ودر سایه ی الطاف و عنایات آن بزرگوار است که شرور و فتنه ها و کید و مکر بدخواهان دامن گیر خود انها شده  وما را از پا در نیاورده است . در داستان توسل و تشرف شیخ اسماعیل نمازی شاهرودی قدس السره به محضر آقا امام زمان علیه السلام که بسیار مفصل و آموزنده است ، چندین بار سخن از نعمت های ایران به میان می آید و آن حضرت می فرماید :

(( کُلٌ مِن بَرِکاتِ الا ئمَّة))

گاهی هم فرموده اند :

((کُلٌ مِن بَرکاتِنا))

و تاکید کردند :

همه جای ایران نعمت وافر و فراوان است وهمه از برکت ما اهل بیت است .

در دوران جنگ جهانی اوّل و اشغال ایران توسط قوای انگلیس و روس – که حملات و هجوم به ملّت شیعه اوج گرفته بود- مر حوم ایة الله میرزای نائینی قدس سره خیلی پریشان بود و نگران از اینکه : این وضع به کجا خواهد انجامید ؟ 

    نکند که این کشور محب و دوستدار امام زمان ارواحنا فداه از بین برود و سقوط کند . در همان زمان ها ، شبی به آستان مقدس آن حضرت متوسل شد و در حال توسل وگریه و ناراحتی به خواب رفت . در عالَم خواب دید دیواری است به شکل نقشه ی ایران و این دیوار شکست برداشته و خم شده و در حال افتادن است در زیر این دیوار ، یک عده زن و بچه   نشسته اند ودیوار در حال فروریختن روی سر آن هاست .

وقتی مرحوم این صحنه را می بیند فریاد می زند : خدایا، این وضع به کجا خواهد انجامید ؟  

در این حال می بیند که امام عصر ارواحنا فداه تشریف آوردند و انگشت مبارکشان را به طرف دیواری که خم شده و در حال افتادن بود گرفتند  و فرمودند :

این مکان شیعه خانه ی ماست . می شکند ؛ خم میشود ؛ خطر هست ؛ ... ولی ما نمی گذاریم سقوط کند . ما نگه می داریم .

بخش نظرات
روزشمار فاطمیه
روزشمار غدیر
روزشمار محرم عاشورا